top of page
Palička

Pravidla

Jsme rádi, že jste se rozhodli o našem RPG zjistit něco více a snad tu s námi i zůstat. Na to, abychom si však mohli všichni hru užít, je potřeba, abyste se seznámili s pravidly tohoto RPG. 

Pokud se rozhodnete vytvořit postavu a připojit se, automaticky předpokládáme, že jste si pravidla přečetli a pro vícenásobné porušení by Vám mohlo hrozit vyloučení. Aby byla hra fér, pravidla musí být pro všechny stejná.  

Freelancer

Hráč

Věková hranice 

Naše RPG není věkově omezeno. Většina hráčů je však 15+, tudíž je třeba počítat s tím, že se ve hře můžou vyskytovat vulgarismy, násilné či sexuální motivy. Nikdo Vás do takových her nenutí, ale pohoršené děti si na triko nebereme. 

Aktivita 

RPG je volnočasové. Do hry Vás nikdo nutit nebude. Je na Vašem uvážení, jak často budete hrát, jaká bude četnost Vašich odpisů apod., taktéž je vše samozřejmě o domluvě se spoluhráčem. Jednou za čas však bude probíhat čistka. Bude hlášena dostatečně dopředu a díky ní odstraníme neaktivní hráče či postavy. Nikoliv však bez předchozího upozornění a nepoužijeme postavu bez souhlasu hráče ve hře (nezabijeme ji apod.). Počet postav tudíž není omezen, ale uvažte moudře, kolik jich zvládnete uhrát. 

People on a Deck

Postavy

Jakou postavu si založíte, to záleží jen na Vás. Zkorumpovaný policajt, majitel květinářství, stalker posednutý špehováním žen přes okna, zarputilý student univerzity... Kreativitě se meze nekladou, myslete však na to, že naše RPG simuluje reálný život. Nadpřirozeno a celkově prvky sci-fi a fantasy by se měly Vašim postavám a hře vyhnout. 

Mary-Sue/Gary-Sue 

Zjednodušeně “syndrom dokonalosti”. Vaše postava není perfektní. Není možné, aby neměla zlé vlastnosti, vždy jí vše vycházelo, nemohlo ji ovlivnit nic z okolí a podobně. Zkuste si postavu představit co nejvíce reálně a dodat jí nějaké drobné chybičky a při hře myslet na to, že Vaše postava není žádný superhrdina.  

Křišťálová stěna 

Toto pravidlo slouží k tomu, abyste si uvědomili, že Vy a Vaše postava nejste jedna osoba. Co se dozvíte mimo hru Vy, neví hned automaticky Vaše postava. A i když nás samozřejmě ovlivňují emoce a nálada, když si sedáme za klávesnici, neexistuje, abychom si na spoluhráči jen tak vybíjeli špatnou náladu a snažili se ho například naschvál deptat.  

 

Ovlivňování postav 

Není možné rozhodovat za postavu protihráče. V menší míře se ovlivňování nikdo nevyhne, ale dejte si pozor, abyste vždy dali co největší prostor pro reakci druhé postavy. Pokud napíšete, že dá Vaše postava té druhé facku, může se jí protihráč rozhodnout vyhnout. Není na Vás, co se postava protihráče rozhodne říct či udělat. 

Úmrtí postav 

Není povoleno své postavy zabíjet bez uvědomění Admin teamu a protihráče. Je třeba myslet na to, že když ve hře zničehonic zabijete postavu, může to někoho traumatizovat. Pokud byste si přáli postavu zabít, kontaktujte Ateam a domluvíme se. Zabíjet cizí postavy je samozřejmě přísně zakázáno. 

Vztahy 

Pokud chcete, aby Vaše postava měla ve hře příbuzného nebo třeba bývalého manžela apod., je možné využít kolonku „hledám hráče” na discordu. Zkuste se však vyvarovat většímu množství domluvených vztahů a zápletek. Tohle RPG je plné hráčů a možností, které prozkoumat a využít. Nikdo Vám nic zakazovat nebude, to se nemusíte bát, ale když budete mít mysl otevřenou, moc nás to potěší. 

Game Designer

Hra

Forum 

Hra u nás probíhá na foru, kam je třeba se registrovat. Nemusíte si však vytvářet za každou postavu účet. Stačí jeden na e-mail, který jste uvedli v registraci a na foru pak vždy u příspěvku jen nadepíšete jméno postavy, za kterou hrajete. Bez registrace se bohužel na foru hrát nedá, tudíž se jedná o drobnou povinnost. 

Délka postů 

Dálka postů není omezená, avšak snažte se vždy rozepsat alespoň na dva řádky, aby měl spoluhráč na co reagovat. Maximální délka je též na Vašem uvážení.  

Hlášení her 

Na diskordu najdete kolonku „hlášení her”. Zde je potřeba hlásit začátek hry, např.: Adam a Eloise – park, následně poté její konec: Adam a Eloise – park – konec. Není to kvůli tomu, že bychom chtěli Vaše hry nějakým způsobem špehovat, ale aby měli hráči na jednom místě přehledně k dostání, v kterých místnostech se zrovna hraje, a tudíž je nemůžou využít.  

Admin 

Na našem RPG neexistuje vypravěč, který by Vám do her skákal a ovlivňoval je. Pokud však do hry vstoupí Admin s tím, že došlo nějakým způsobem k porušení pravidel, nebo protože hra trvala neukončená již několik měsíců, jeho slovo je zákon. Nejsme tu od toho, abychom Vás omezovali, avšak pravidla se dodržovat musí. 

Hand Writing

Způsob psaní postů

Každý hráč by měl vědět, jak se píšou posty a k tomu se váží základní pravidla. Na našem RPG máme jednotný mustr psaní.  

Převážně zkuste používat přítomný čas, představte si, že činnosti postava vykonává právě teď. 

To, co postava dělá, se píše do *hvězdiček* a ve 3. osobě jednotného čísla. 

Co si postava myslí se píše do /závorek/. Může jít o úvahy, dojmy, které ji napadají, ale nechce je vyslovit nahlas. 

To, co postava říká, tudíž přímou řeč, neoznačujeme nijak a necháváme ji volně ležet. Pokud budete chtít, můžete ji v textu tučně vyznačit, ale není to podmínkou.  

A jak by tudíž měl správný post vypadat? Dáme si příklad!  

*Vejde do kavárny, oblečená v kabátu, ačkoliv je konec srpna. Počasí v Edinburghu je však nevyzpytatelné a často se mění.* /Chtělo by to dovolenou někde hezky v teple./ *Povzdechne si a unaveně se usadí u stolu v rohu. Je to její oblíbené místo. Poskytuje jí rozhled po celé místnosti. Všimne si tudíž muže, který k ní míří. Musí uznat, že je atraktivní, a proto uhne pohledem v rozpacích, že by si mohl všimnout, jak ho okukovala.* /Třeba jen projde kolem./ *Není tomu tak. Muž ji osloví a zeptá se, zda si může přisednout.* Jistě, je tu volno. *Dostane ze sebe přiškrceně. Fakt, že je tu několik volných stolů si nechá pro sebe. Koneckonců je na svého společníka zvědavá.* 

bottom of page